01 Feb 2018
      
  Š.g. 24.janvārī Tukuma 2.vidusskolā notika Karjeras diena “Atnāc un uzzini!” Tukuma, Engures, Jaunpils novada skole 8.-12.klašu skolēniem. Pasākumu apmeklēja 729 skolēni no 15 novada skolām. Šādu pasākumu Tukuma 2.vidusskola sadarbībā ar Tukuma novada Izglītības pārvaldi organizē jau trešo reizi.
  Karjeras dienā skolēniem tika piedāvātas iespējas gan nodarbībās klausīties dažādu izglītība iestāžu prezentācijas, gan apmeklēt izstādi, kurā skolu pārstāvji indivuāli katram interesentam atbildēja uz dažādiem jautājumiem, gan piedalīties meistarklasēs, pašiem izmēģinot dažādus praktiskus darbus, gan arī vērot videofilmas par izglītības un profesiju ieguvi. 
  Šajā dienā uz Tukumu bija atbraukuši 175 pārstāvji no  35 profesionālajām vidusskolām, koledžām, tehnikumiem, augstskolām un citām izglītības iestādēm, kuras piedāvā jauniešiem karjeras iespējas pēc pamatskolas vai vidusskolas beigšanas. Skolu pārstāvji pie mums bija ieradušies gan no Valmieras, Liepājas un Kuldīgas, gan no Ogres un Rīgas, gan no Jelgavas, Jūrmalas, Olaines, Saldus un Kandavas.

Pēc reģistrēšanās katram skolēnam bija iespēja apmeklēt 5 nodarbības – dzirdēt piecu izglītības iestāžu prezentācijas, kuras iepriekš paši bija izvēlējušies atbilstoši savām interesēm un profesionālajiem nodomiem.

1.nodarbībā izglītības iespējas prezentēja Rīgas Tūrisma un radošo industriju tehnikums, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Latvijas Universitāte, Rīgas Juridiskā augstskola, Rīgas Valsts tehnikuma Laidzes teritoriālās struktūrvienība, RSU Sarkanā krusta medicīnas koledža.
  2.nodarbībā prezentācijās piedalījās Ogres tehnikuma, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, Liepājas Jūrniecības koledžas,  Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas,  Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA un Rīgas Stradiņa universitātes pārstāvji.
  3.nodarbībā skolēni pulcējās, lai uzzinātu par tālākās izglītības turpināšanu Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā, Vidzemes augstskolā, LU Rīgas Medicīnas koledžā, Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā, Rīgas Stila un modes tehnikumā un Ventspils augstskolā.
  4.nodarbību laiks bija veltīts Saldus tehnikumam, LU P.Stradiņa medicīnas koledžai, Rīgas Stradiņa universitātei, Liepājas Universitātei, Banku augstskolai un Valsts Policijas koledžai, lai izstāstītu interesentiem par izglītības un citiem piedāvājumiem savās izglītības iestādēs.
  Dienas noslēgumā – 5.nodarbībā skolēni iepazinās ar izglītības piedāvājumiem Rīgas Tehniskajā koledžā, Latvijas Kultūras akadēmijā un Nacionālajā Aizsardzības akadēmijā, kā arī uzzināja par militārās karjeras iespējām, ko prezentēja NBS Rekrutēšanas un atlases centra pārstāvji.
Paralēli prezentācijām notika izglītības iestāžu nodarbības meistarklasēs, ko piedāvāja Ogres tehnikums, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums, Rīgas Valsts tehnikuma Laidzes teritoriālās struktūrvienība, Rīgas Tūrisma un radošo industriju tehnikums, Jelgavas tehnikums, Rīgas Tehniskā koledža, Rīgas Stila un modes tehnikums, Saldus tehnikums, Valsts Policijas koledža un Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola.
 

Izstādē par izglītības iespējām informēja ne tikai iepriekš minēto skolu pārstāvji, bet arī Latvijas Jūras akadēmijas, Biznesa augstskolas “Turība”, Rīgas Ekonomikas augstskolas (SSE Riga), LKA Latvijas Kultūras koledžas (, Juridiskā koledžas, Starptautiskā kosmetoloģijas koledžas, Olaines mehānikas un tehnoloģijas koledžas pārstāvji.

Daudz interesanta un praktiska jaunieši varēja gūt, iepazīstoties ar izglītības iespējām medicīnas jomā. Piemēram, LU Rīgas Medicīnas koledžas speciālisti demonstrēja pirmās iemaņas pirmās palīdzības sniegšanā, savukārt RSU Sarkanā krusta medicīnas koledžas pārstāvji deva iespēju izmēģināt savas spējas injicēšanā.

Visas Karjeras dienas laikā skolā valdīja patīkama murdoņa, jautājumi un atbildes par karjeras jautājumiem, skolēni vēroja, pētīja, izzināja sevi un guva daudz atziņu, kuras ierakstīja dienas izvērtējumā, piemēram par to, kāds ir dienas galvenais ieguvums:
REDZESLOKA PAPLAŠINĀŠANA:

- es uzzināju vairāk par skolām, kuras saistās ar manu karjeru;
- uzzināju, kādas profesijas var apgūt katrā skolā un sapratu, kādas profesijas man interesē un kādas neinteresē; 
- vērtīgs ieskats skolu dzīvē, ikdienā, apmeklējot lekcijas, prezentācijas guvu bagātīgu informāciju, kas man tālāk palīdzēs izvēlēties, kur mācīties pēc vidusskolas;
- uzzināju informāciju par savu izvēlēto skolu, bet bija interesantas arī daudzas citas skolas. Bija interesanti iepazīt dažādas profesijas un skolas;
- uzzināju daudz ko jaunu, par skolām , par kurām iepriekš pat nebiju domājusi;
- ļoti labi pavadīts laiks. Iegūtas vairāk zināšanas par karjeru un ko vēlos darīt pēc vidusskolas beigšanas;
- daudz jaunas informācijas, vairāk apskaidrības par to, ko vēlos darīt nākotnē un kādas ir vispārīgās iespējas karjeru veidot;
- ar meistarklases palīdzību sapratu, ko dara dažādas mācību iestādes;
- šī diena atvēra man acis un plašāku skatu uz nākotni.

SAPRATNE PAR NĀKOTNI, LĒMUMA PIEŅEMŠANA:

- es sapratu, ka es negribu strādāt profesijās, kuras rādīja un aprakstīja Karjeras dienā;
- sapratu, kur man ir iespējams meklēt piemērotu darbu;
- es sapratu to, ka es nezinu, par ko es vēlētos kļūt nākotnē;
- beidzot sapratu, par ko vēlēšos kļūt nākotnē;
- pateicoties Karjeras dienai, man beidzot ir skaidrs, ko vēlos darīt nākotnē, un esmu atradusi 3 augstskolas, kurās iesniegšu dokumentus;
- noteikti aizbraukšu uz kādas skolas atvērto durvju dienu;
- atrisināju neskaidrus jautājumus par savu nākotnes profesiju-ģimenes ārsti; uzzināju un guvu priekšstatu par medicīnas studenta dzīvi, mācībām, ārsta iespējām un apmaiņas programmu, kura studentus motivē labāk mācīties;
- radās priekšstats par to, kādā jomā vēlos strādāt nākotnē.

ATZIŅAS PAR PROFESIJĀM, NĀKOTNES KARJERU:

- iespaids, cik profesijas var būt līdzīgas savstarpēji, bet savā ziņā atšķirīgas;
- sapratu, ko īsti dara profesijā, kuru es vēlos apgūt;
- ļoti ieinteresēja profesiju izvēles svarīgums;
- sapratne, ka galvenais ir vēlme darīt;
- Ir ļoti daudz iespēju, kur doties. Galvenais izvēlēties to, kas pašam interesē!

UZSKATU MAIŅA, ŠAUBAS

- man ir ideja iet uz Saldus tehnikumu, bet pasākumā man ieinteresēja arī Rīgas stila un modes tehnikums;
- sapratu, uz kuru augstskolu neiet, taču pārliecinājos, uz kuru iet;
- mainīju domas par skolas izvēli;
- uzzināju vairāk informāciju par savu nākotnes skolu, kā arī atradu vēl daudzus citus variantus, kur varētu iet mācīties un kas man interesē;
- Ja šaubies, vai tava profesija būs pasākumā, aizej tāpat, būs interesanti, pat ja nav tava profesija!

Skolēnu, dažādu skolu pārstāvju iedvesmojošās atsauksmes, ieteikumi un pārdomas par šīs dienas norisi dod spēku domāt par nākamās Karjeras dienas organizēšanu, apziņu, ka tā ir vajadzīga daudziem jauniešiem, lai pieņemtu pārdomātu lēmumu par savas karjeras izvēli. Paldies visiem, kuri iesaistījās šī gada Karjeras dienas organizēšanā un norises nodrošināšanā! Uz tikšanos Karjeras dienā -2019!

Karjeras dienas koordinatore
Evita Korna-Opincāne