01 Feb 2018
      

  Pateicoties Tukuma 2.vidusskolas vecāku biedrības iniciatīvai, ir uzrakstīts projekts “Latvju raksti skolēnu kora tērpos” un iegūts finansējums no “CEMEX Iespēju fonda” 5.-12.klašu kora dalībnieku tērpu latvisko aksesuāru iegādei.

  Lepojamies ar mūsu skolas mūzikas skolotājas Ērikas Bogatajas profesionalitāti, entuziasmu un darba mīlestību, jo viņas vadībā koris ir apguvis daudzveidīgu un muzikāli augstvērtīgu repertuāru:

-          garīgo dziesmu ciklu, ar kuru piedalījās Starptautiskajā Bērnu un jauniešu garīgās mūzikas festivālā “Soli Deo Gloria”,

-          dziesmas ar dzejnieces Māras Zālītes vārdiem koncertprogrammai “Pasaka par laimes kreklu”,

-          dažādu citu tematisko dziesmu programmas koncertiem skolā un novada skatēs.

            Lai izgatavotu aksesuārus ar latvju rakstiem (10 zēnu apkaklītēm un 50 meiteņu jostām), tērpu skices izstrādā mājturības  un vizuālās mākslas skolotāja Dace Pelce. Projekta ietvaros notiek sadarbība ar Tukuma pilsētas Pensionāru biedrību – tiks piešūtas podziņas un āķīši jostiņām un apkaklītes krekliem. Savukārt SIA ,,Naoss” īpašniece Andromeda Bērziņa vadīs izglītojošu nodarbību kora dalībniekiem un citiem interesentiem par latvju rakstiem kā nozīmīgu latviskās kultūras mantojumu: simboliem, nozīmi, vietu etnogrāfiskajā mākslā un latviskās identitātes izteicējiem.

 5.-12. klašu kora pirmā tērpu prezentācija paredzēta Valsts neatkarības svētku un Ģimenes dienas koncertā Tukuma 2. vidusskolas aktu zālē  2018. gada 3. maijā.

Paldies Tukuma 2.vidusskolas vecāku biedrībai un tās vadītājai Aijai Neimanei! Sagaidīsim Latvijas simtgadi un mūsu skolas 50.gadskārtu, atbalstot kora tradīcijas un sekmējot patriotisma izjūtu ar latviskiem rakstiem kora dalībnieku tērpu noformējumā!