25 Sep 2018
      

  2017./2018.gadā Tukuma 2.vidusskolas 4.b klases skolēni mācījās kopā ar turku bēniem eTwinning projektā “A Slice of My Life”, kura gaitā stāstīja viens otram par savu skolu, mācībām, interesēm un ārpusstundu nodarbībām. Skolēni arī kopīgi zīmēja un veidoja savu pilsētu modeļus, dziedāja partnervalstu dziesmas, lasīja grāmatas, svinēja svētkus, kā arī projekta noslēgumā visu apkopoja pašu veidotā izrādē “Dollijas piedzīvojumi”.

  Projekta gaitā tika attīstītas vairākas skolēnu pamatkompetences: valodu, sociālā un pilsoniskā, kā arī kultūras izpratnes kompetence, kā arī veicināta dažādu caurviju kompetenču attīstība: kritiskā domāšana un problēmu risināšana, jaunrade un pašiniciatīva, digitālā un mediju, pašizziņa un pašiniciatīva, sadarbība un līdzdalība.

  Rotaļu sunīte Dollija piedalījās izrādes pirmajā daļā Latvijā, bet pēc tam, iesaiņota pasta pakā, ceļoja uz Turciju pie Yenişehir vidusskolas skolēniem, lai kopā ar bērniem izbaudītu jautrību rotaļu laukumā, mācītos lasīt grāmatas un, protams, iesaistītos izrādes otrajā daļā, kas tapa Turcijā. Vasarā Dollija atgriezās Tukumā, šoreiz jau kā pilntiesīga pasažiere atlidojot kopā ar turku skolotāju Tuğbu Bademci Kaydet no Mersinas, kas ieradās Latvijā jauniešu apmaiņas projekta ietvaros.

  Projekta noslēgumā skolēni izvērtēja paveikto un atzina – darbošanās projektā viņiem palīdzējusi apgūt angļu valodu, kā arī veicinājusi sadarbības prasmes. Vairums skolēnu arī apgalvoja, ka viņiem bija interesanti mācīties dziesmu turku valodā un veidot noslēguma izrādi.

  6. septembrī projekta dalībnieki saņēma priecīgu ziņu – projekts “A Slice of My Life” ir saņēmis eTwinning Kvalitātes sertifikātu no eTwinning Latvijas Nacionālā atbalsta dienesta.

Kristīne Gereiša

Mūsu draugi Turcijā.

Liekam puzli, ko saņēmām no turku draugiem.

Esam saņēmuši Kvalitātes sertifikātus par eTwinning projektu „A Slice of My Life”