28 Dec 2018
      

              Ziemassvētku gaidīšanas laiks mūsu skolā aizsākās jau decembra sākumā, kad uz vestibilu un kāpņutelpu sienām starp čiekuriem sāka lēkāt rudi brūni vāverēni. Pēc tam pie ieejas sāka greznoties 11. klašu izrotātā košā svētku egle, bet uz logu rūtīm uzplauka balti čiekuru ledusziedi. Un, kad 17. decembrī zālē tika iedegta lielā egle, kam par godu izskanēja skolēnu un profesionālu mūziķu kopkoncerts, jā, tad varējām teikt – svētku laiks ir sācies!

                Iestājoties gada aukstākajam un tumšākajam gadalaikam, ikviens vēlas ar savu sirdssiltumu sasildīt savus līdzcilvēkus, radot gaismu un cerību ikviena dvēselē. Mūsu skolas skolēni un viņu vecāki sarūpēja vairākus simtus lielāku un mazāku dāvaniņu, kuras svētku laikā sadarbībā ar Tukuma novada Sociālo dienestu sasniegs vai nu kāda vientuļa pensionāra dzīvesvietu vai kādas daudzbērnu ģimenes mājvietu. Mēs uzskatām, ka prieku spēj sagādāt arī koncerts, tāpēc 18. decembrī devāmies uz aprūpes centru “Ķīši”, kura iemītniekus un darbiniekus iepriecinājām ar dažādām Ziemassvētku melodijām skolas džeza mūzikas ansambļa izpildījumā un sirsnīgām dzejas rindām, kuras norunāja izteiksmīgās runas pulciņa dalībnieces. Katram no klātesošajiem tika pa baltam eņģelītim, kurus izgatavoja mūsu skolas skolotāji. Esam gandarīti, ka varējām dāvāt prieku tik daudzu cilvēku sirsniņām.

                Jau tradicionāli ik gadu mūsu skolā tiek organizēta skolēnu Ziemassvētku rokdarbu izstāde, kuru iekārto mājturības un tehnoloģiju skolotāji. Izstādē skatāmi 5.-9. klašu skolēnu pašu gatavoti izstrādājumi – spilveni un rotas, cimdi un zeķes, kokamatniecības darbi un dekori, kā arī daudz dažādu citu skolēnu pašdarinājumu, kurus lieliski pēc tam var izmantot, lai iepriecinātu kādu ar savu dāvanu.

                Savukārt 20. decembrī otro gadu mūsu skolas skolēni kopā ar skolotājiem dodas Ziemassvētku labdarības reisā. Sadarbībā ar “Tukuma Auto” dziedošajos reisos pilsētas autobusu maršrutos un Tukuma tirgus laukumā izskanēja mūsu 10.b klases skolēnu un skolotāju Skaidrītes un Viļņa Prancānu dziedātās Ziemassvētku dziesmas. Pasažieri un tirgus apmeklētāji tika pacienāti ar skolēnu un viņu vecāku ceptām piparkūkām un pīrādziņiem, kā arī iepriecināti ar skolēnu pašu darinātiem dekoriem – krāsainiem čiekuriem.

                Pirmssvētku nedēļā svētku pasākumi notika gan klasēs, gan skolā dažādām klašu grupām. Vairākas klases uz pasākumiem skolā aicināja savas ģimenes. Citi devās uz Durbes pili, Jaunpili, Sabili vai Jūrmalu, kā arī citām vietām ārpus skolas, lai piedalītos dažādās svētku aktivitātēs. Bet liela daļa skolēnu priecājās tepat skolā, ar brīnišķīgiem priekšnesumiem sagādājot svētku izjūtu sev un pārējiem dažādos Ziemassvētku pasākumos. Dienu pirms liecību saņemšanas pamatskolas skolēni paši izveidoja savu nodarbību sarakstu Ziemassvētku radošajām darbnīcām, kuras vadīja skolotāji kā citādas mācību stundas. Savukārt 21. decembrī par izciliem sasniegumiem mācību darbā skolēni saņēma savu Goda piparkūku – “Zelta piparkūku” – un godināšanas rakstu, iepriecinot arī sevi un citus ar muzikāliem svētku priekšnesumiem. Kad skolēni bija devušies uz mājām, lai gaidītu svētkus kopā ar savām ģimenēm, skolas darbinieki pulcējās, lai nelielā svētku brīdī atskatītos uz 2018. gadā paveikto. Skolas kameransambļa izpildītās Ziemassvētku melodijas ienesa mieru ikkatra dvēselē un radīja izjūtu, ka tuvojas “Klusa nakts, svēta nakts”, kad ikdienas darba steiga pierims un kad ikviens varēs baudīt svētkus savas ģimenes siltumā.

                Paldies ikvienam – skolēniem, viņu vecākiem, skolas darbiniekiem – , kurš ar savu darbu radīja svētku izjūtu sev un citiem. Šis ir laiks, kad atveram sirdis mīlestībai. Cerams, ka šajā Ziemassvētku laikā gūtās izjūtas – sirds siltumu, gaismu un mīlestību – spēsim saglabāt visu nākamo – 2019. gadu!