20 Apr 2017
      

 Tukuma 2. vidusskolas 8.b klases skolēni Deniss Orlovs, Edgars Bautra, Elvita Helmane, Elīna Driķe piedalījās vispārizglītojošo skolu 8.-9.klašu skolēnu konkursa "Gribu būt ķīmiķis!" otrajā (klātienes) kārtā, kurā piedalījās labākos mājās darbus iesūtījušās skolu komandas un kas notika Rīgas Valsts tehnikumā “Ķīmiķu dienas 2017” ietvaros š.g. 19.aprīlī, un ieguva 3.vietu starp uzaicināto astoņu Latvijas skolu komandām.

Konkursa pirmajā posmā dalībnieki, izmantojot skolu ķīmijas kabinetu iespējas, kā arī ikdienas dzīvē izmantojamas vielas, ierīces un piederumus, veica eksperimentu, to norisi filmēja un izveidoja videomateriālu ar komentāriem un paskaidrojumiem par veikto eksperimentu būtību un gaitu.

Konkursa otrajā posmā skolu komandas tikās klātienes konkursā PIKC RVT, kur veic teorētiskus un praktiskus uzdevumus ķīmijā.

Konkursu organizēja Profesionālās izglītības kompetences centrs „Rīgas Valsts tehnikums” (PIKC RVT) sadarbībā ar Latvijas Izglītības fondu. Konkursa mērķis ir veicināt izglītojamo individuālo kompetenču un talantu attīstību, padziļinot un nostiprinot zināšanas un prasmes ķīmijā.

Paldies ķīmijas skolotājai Natālijai Kroškinai par skolēnu sagatavošanu abām konkursa kārtām!