28 Nov 2018
      

   2018. gada 12. novembrī iniciatīvas „Latvijas Skolas soma” ietvaros Tukuma 2. vidusskolas 11. un 12. klases skolēniem bija iespēja piedalīties teātra izrādē „ Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas  II teātris”, kas notika Latvijas Nacionālajā teātrī - vietā, kur 1918. gada 18. novembrī dibināta Latvijas valsts. Izrādes laikā jaunieši varēja izjust valsts proklamēšanas brīdi, kas notika pirms 100 gadiem. Viņi vēroja, kāda bija loma stratēģiski valstiski domājošiem, vienkārši avantūristiski noskaņotajiem un nejauši iesaistītajiem cilvēkiem, kas pieņēma vēsturisko Latvijas neatkarības pasludināšanu.

   Izmantojot jaunās tehnoloģijas, katrs skatītājs varēja piedalīties un izdzīvot jauna veida teātra izrādes režiju un vienlaikus būt izrādes līdzveidotājs, jo speciālās konferenču austiņās ar četriem kanāliem skanēja atšķirīgu attieksmju- pesimistisks, ironisks vai patriotisks- komentārs par notiekošo. Noņemot austiņas pavisam, varēja dzirdēt atveidotās politiķu uzrunas un likumu lasījumus. Tas ir īpaši būtiski jauniešiem, kuri gatavojas skolas absolvēšanai, jo laiks pēc tās ir nopietna turpmākā dzīves ceļa izvēle.

Skolēniem, kuri bija izrādes mērķauditorija, tika aktualizēts, ka nākamās simtgades veidotāji ir viņi paši. Paldies izrādes veidotājiem par netradicionālu skatījumu uz 100 gadiem seniem notikumiem Latvijā jauniešiem pietuvinātā veidā! Pirms un pēc izrādes ikviens varēja nofotografēties īpaši tam paredzētā vietā, pirms tam izveidojot savu teikumu par Latviju.