22 Jan 2019
      

      Dienās no 13. līdz 27. janvārim visā Latvijā notiek dažādi pasākumi, kuros atceramies 1991. gada Barikāžu laika notikumus. Arī mūsu skolā katru gadu notiek dažādas aktivitātes, kurās skolēniem tiek atgādināts, ka mūsu valsts brīvība atjaunota ar vienotu visas tautas nevardarbīgu pretošanos svešajai PSRS varai.

     Sākumskolas skolēni klašu audzinātāju vadībā pārrunāja Barikāžu laika svarīgākos notikumus, noskatījās režisora Zigurda Vidiņa dokumentālās filmas ,,Tēvu barikādes” fragmentus. Emocionālus pārdzīvojumus skolēni izjuta, lasot notikumu dalībnieku atmiņas, kuras kādreiz pierakstījuši mūsu skolas audzēkņi, klausoties savu tuvinieku stāstīto.

    9. – 12. klašu skolēni 18. janvāra rītā piedalījās intelektuāli aktīvā nodarbībā ,,Janvāris. Barikādes”. Tas bija savdabīgs ceļojums laikā, jo dalībniekiem domās bija jāpārceļas uz 1991. gada janvāri un ar šādām izjūtām jāpilda dažādi uzdevumi. Vienā no tiem bija jārada tā laika atmosfēra Doma laukumā, izmantojot dažādus atribūtus. Citā uzdevumā bija jāparāda prasme sniegt pirmo palīdzību savam komandas biedram, ja tā būtu nepieciešama. Veiksmīgi tika izpildīts uzdevums – pēdējā brīža uzruna tautai, pirms omonieši ieņem Televīzijas torni.

    Pēc pasākuma skolēnu atsauksmes bija pozitīvas. Lūk, dažas no tām:

Renāte: ,, Manuprāt, šis pasākums bija interesants, jo lika mums atcerēties par barikāžu laiku un iejusties tajā dotajā momentā, rīkoties atbilstoši notikumam.”

 Monta: ,,Pats galvenais, ka spējām komandā domāt kopā. Visi bija saliedēti.”

Madara: ,,Šis pasākums ļāva sajust to, cik svarīgs un baiļu pilns bija Barikāžu laiks. Pasākums radīja ļoti daudz sajūtu – prieku, izbrīnu, satraukumu, sapratni un vēlmi palīdzēt.”

    Ir pagājuši 28 gadi kopš Barikāžu dienu notikumiem, bet tās vērtības, kas vienoja tautu tais laikos, joprojām ir aktuālas - pašaizliedzība, vienotība, dzimtenes mīlestība un gatavība vienmēr iestāties par savu valsti.