25 Jan 2019
      

  Janvāra mēnesī  projekta “Apaļš kā pūpols“ ietvaros 12. a klase pētīja un analizēja sadzīves ķīmiju, kura tiek lietota ikdienā. Visplašāk savu ikdienas sadzīves ķīmijas pētījumu veica Madara Lībiņa, kura vienas nedēļas garumā izmantoja gandrīz trīsdesmit produktu. Ar veikto apkopojumu Madara   iepazīstināja pamatskolas skolēnus, citi Tukuma 2. vidusskolas skolēni ar veikto darbu varēs iepazīties skolas lasītavā līdz 1. februārim.

  Samanta Tiliba veidoja diagrammas par biežāk lietotajiem ķermeņa kopšanas līdzekļiem, iepazīstināja ar tām 6. un 7. klašu skolēnus. Tika apkopoti arī 7. klašu visbiežāk lietotā  sadzīves ķīmija. Savukārt,  6. klase pieņēma izaicinājumu apkopot un izvērtēt, kā arī plašāk izpētīt  kaitīgas vielas sadzīves ķīmijā, kura tiek lietota ikdienā.

  Veidojot prezentācijas, skolēni meklēja alternatīvu - iespēju izvēlēties veselīgāku sadzīves ķīmijas produktu, proti tādu, kas neveido vēža šūnu attīstības risku.

  Vidusskolēni apgalvoja, ka bija grūti atrast vielu skaidrojumus un informāciju par to ietekmi uz organismu, jo uz produktiem tie atrodami angļu valodā un internetā par tiem maz skaidrojumu, tādēļ bija jāizmanto mācību grāmatas un jālūdz palīdzība ķīmijas skolotājai.