13 Mar 2019
      

   “Putni ir brīnišķīgas būtnes, un mīlestība uz tiem brīnumainā kārtā vieno cilvēkus pat tad, ja viņi runā dažādās valodās!” tā teica ornitologs, leģendārais stāstnieks un putnu draugs Kārlis Grigulis.

   2019. gada 8. martā iniciatīvas “LATVIJAS SKOLAS SOMA” ietvaros Tukuma2. vidusskolas 3. un 4. klašu skolēni par to pārliecinājās, noskatoties izrādi „Putni”. Tā bija lekcijas veidā sagatavots asprātīgs, aizraujošs un interaktīvs stāsts,  kā cilvēki dažādos vecumos no jauna iepazīst putnu pasauli. Skolēni uzzināja un pieredzēja sešus stāstus par cilvēka satikšanos ar putniem: Kā balodis būvē ligzdu? Cik plats ir vanaga spārnu atvērums? Kurš putns iemainīja zelta spalvas pret skaistāko balsi pasaulē? No kura lidoņa nobijās putnu draugs Edgars?

 

   Izrādi papildināja mūziķa Goran Gora muzikālās performances uz ģitāras. Mūziķis iesaistījās putnu drauga Edgara izspēlētajos stāstos arī aktieriski. Viņš ar savu esamību un muzikālajiem akcentiem caurstrāvoja izrādi ar patiesu sirds siltumu.

   Izrādē gūtais noderēs mācību procesa dažādošanai gan dabaszinību, gan mūzikas stundās, jo palīdzēs izzināt dabas sistēmu, mācoties izprast tās daudzveidību un vienotību, kā arī veicinās skolēnu interesi par mūziku, radinot ieklausīties skaņu pasaulē.

   Sakām paldies ciemiņiem par izglītojošu, asprātīgu un emocionālu izrādi!

Ilze Bulaha, Tukuma 2. vidusskolas skolotāja