16 Apr 2019
      

 

 

 Amerikāņu mūzikas teorētiķis Džerolds Levinsons (Jerrold Levinson) uzskata, ka muzikālā valoda ir ļoti izteiksmīgs komunicēšanas veids. Par to pārliecināties varēja Tukuma 2. vidusskolas 7. klašu skolēni, kuri 2019. gada 11. aprīlī iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja izglītojošo koncertu „Atklāj ģitāru”.

   Skolēni tika iepazīstināti ar populārākajiem ģitāru  veidiem, kā arī to galvenajām pazīmēm un atšķirībām, bieži neredzētām, modernām ģitāras spēles metodēm un dažādām tehnoloģijām, kuras šobrīd ģitāristi visā pasaulē izmanto, lai sasniegtu jaunus skaņu tembrus.

   Koncertā varēja dzirdēt džeza, roka un citus mūzikas stilus. Ja agrāk mūzikas stils bija kā rāmis, kas raksturoja kādu sociālu norisi vai konkrētas cilvēku grupas izpausmes, tad šobrīd mūzikas stili vairāk raksturo to sajūtu un veidu, ar kādu mūzika tiek izpildīta. Līdz ar to apmeklētāji mācījās izprast mūzikas izteiksmes līdzekļu saikni ar mūzikas raksturu.

   Skolēni atzina, ka vissaistošākā bija izglītojošā koncerta otrā daļa, kad viņiem bija iespēja tuvumā apskatīt ģitāras, dažādas ierīces, kuras pastiprina, izmaina ģitāras skaņu (efektu pedāļi, pastiprinātāji) un tās izmēģināt pašiem.

Paldies par muzikāli izglītojošo un emocionālo koncertu!

Ilze Bulaha, Tukuma 2. vidusskolas skolotāja