30 Apr 2019
      

 

 26. aprīlī iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros Tukuma 2. vidusskolā viesojās laikmetīgās dejas kompānija „Ārā” ar izrādi „3D par telefoniem”, ko iestudējusi Latvijā pazīstama horeogrāfe Olga Žitluhina. Izrādi klātienē piedzīvoja 6. klases skolēni.

   Dejas kompānijas jaunieši (trīs cilvēku sastāvā), izmantojot laikmetīgās dejas elementus, stāstīja par to, ka mūsdienu globālajā pasaulē telefons ir gandrīz katram un to var viegli  nopirkt. Tika uzsvērts arī tas, ka telefons nav prasīgs – tam nav nepieciešama emocionālā piesaiste, nav nekādas atbildības, ja nu vienīgi “jāpabaro” baterija. Tomēr tas atņem visu mūsu brīvo laiku – brutāli, bet vienlaikus tik nemanāmi. Mākslinieki šo aktuālo problemātiku pauda caur deju, kustību, zīmīgiem tekstiem, atslēgas vārdiem uz tāfeles, tādējādi izceļot telefonu nozīmes, lietojuma pārspīlējumu mūsdienās.

   Izrādes beigās skolēni iesaistījās sarunā par mobilā telefona pozitīvo un negatīvo ietekmi uz personībām un sabiedrību. Izrāde lika aizdomāties, vai saziņa telefonā spēj pilnvērtīgi aizstāt cilvēciskās attiecības…

Paldies par lielisku izrādi!

 

Ilze Bulaha, Tukuma 2. vidusskolas skolotāja