25 Nov 2019
      

 1919. gadā 22. novembrī 9. Rēzeknes pulks atbrīvoja Tukumu no bermontiešiem. Pieminot šo brīdi, Tukuma muzejs novada skolu 9.-12. klašu skolēnu komandām organizēja pasākumu “Orientējies Tukuma laikā un telpā. 1919.” Pasākuma mērķis bija rosināt dalībniekus iepazīties ar Latvijas neatkarības kara notikumiem Tukumā 1919. gadā, vēsturisko personu stāstiem un lepoties ar tiem. Pasākuma notika kā orientēšanās sacensības, kuru laikā dalībniekiem bija jāveic aptuveni 5 km gara distance, kurā bija noteiktā laikā veicami 10 kontrolpunkti ar uzdevumiem par vēsturiskajiem 1919.gada notikumiem Tukumā.

  Gandarījums par 9.b klases komandu ,,Tautieši”, kura četru komandu konkurencē ieguva 1. vietu. Mūsu skolas skolēni Nikola Grīnhofa, Elīza Lurdesa Alksne, Artūrs Helmanis, Ņikita Jakubovskis kopā ar vēstures skolotāju Skaidrīti Prancāni ir pateicīgi Tukuma muzejam gan par vērtīgajām balvām (vairākas Tukuma muzeja darbinieku sarakstītās grāmatas), gan par iespēju noklausīties divus interesantus stāstījumus. Latgales kultūrvēstures muzeja speciālists no Rēzeknes Kaspars Strods iepazīstināja ar 9. Rēzeknes pulka vēsturi, kā arī prezentēja grāmatu “Ņem, Tēvzeme, tavs esmu viss!”. Savukārt, Rīgas Motormuzeja direktora vietnieka Agra Šmita stāstījums ”Leģenda par dzelzs bruņinieku” bija stāsts par bruņumašīnu ,,Imanta”, kas 1919. gadā piedalījās kaujās pie Smārdes kroga.

  Vēstures zināšanas papildinātas. Tagad tikai jāatrod laiks galvenās balvas īstenošanai – Rīgas Motormuzeja bezmaksas apmeklējumam!

Iespaidus apkopoja skolotāja S.Prancāne

Uzdevumu saņemšana pirms starta

Šifra atminēšana iekļūšanai Durbes pilī

Komanda ,,Tautieši” kopā ar Latgales kultūrvēstures muzeja speciālistu Kasparu Strodu