30 Dec 2019
      

  Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros 2019. gada 20. decembrī Tukuma 2. vidusskolā viesojās duets “Santehniķi” ar koncertlekciju “Trubafona stāsts”, kurā divi muzikāli jaunieši - Elans Pureklis un Emīls Mangulis - skolēnus iepazīstināja ar kādu unikālu un savdabīgu mūzikas instrumentu – trubafonu, kura galvenā sastāvdaļa ir santehnikas caurules, bet vālīšu vietā tiek izmantotas pludmales čības.

  Programmā bija iekļautas dažādu laiku un stilu kompozīcijas - dažādu paaudžu pasaules hiti, klasiski skaņdarbi, kā arī latviešu tautas dziesmas.

Melodijas vijās ar mūziķu stāstiem par profesionālās un personiskās dzīves izaicinājumiem, uzvarām un zaudējumiem.

Koncertlekcijas laikā izklaidējoši priekšnesumi tika papildināti ar kompaktiem, izglītojošiem stāstiem par pašu radītā instrumenta attīstību un tā pielietojumu mūzikā, veicinot skolēniem izpratni par Latvijas  kultūras daudzveidību un jaunrades iespējām.

  Koncertlekcijas ietvaros tika integrēts mūzikas saturs, un skolēni iepazina Latvijā radītās laikmetīgās mūzikas izpausmes.

  Skolēni atzinīgi novērtēja dueta „Santehniķi” uzstāšanos. Viņuprāt, koncertlekcija bija vērtīga un saturīga. Izsakām pateicību mūziķiem par kvalitatīvo, interesanto, aizrautīgo un pamācošo programmu!

Tukuma 2. vidusskolas skolotāja Ilze Bulaha