19 Feb 2020
      

   Tukuma 2. vidusskolas 9.b un 9.c klases skolēni iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros 2020. gada 11. februārī apmeklēja Ķemeru Nacionālo parku, lai piedalītos izglītojošā spēlē “Izlūku gaitās” un caur personīgo pieredzi un dalību lomu spēlē interaktīvi izglītojošā veidā iepazītu latviešu strēlnieku gaitas un cīņas Ķemeru purvos, īpaši uzsverot latviešu strēlnieku – izlūku darbību.

   Aktivitāte piedāvāja iespēju skolēniem ceļot laikā un atgriezties 100 gadus senā pagātnē, kur pāri purvu klajumiem atblāzmojas kauju ugunis. Spēles gaitā dalībnieki apguva jaunas zināšanas par 1. Pasaules kara notikumiem Ķemeru frontē un latviešu strēlnieku kā izlūku darbību šajā frontes iecirknī. Dalībnieki tika iepazīstināti ar latviešu strēlnieku bataljonu izveidi, politisko un ekonomisko situāciju bataljonu veidošanās brīdī. Daloties komandās, daļa no spēles dalībniekiem iejutās vācu pusē, bet otra daļa - latviešu strēlnieku pusē. Izmantojot atbilstošu ekipējumu, tai skaitā, vēsturiskos formas tērpus un autentiskus ieročus, dalībnieki risināja dažādus uzdevumus, izveidoja aizsargpozīcijas, devās izlūkos, veidoja slēpņus, lai nodarbības beigās noskaidrotu kaujas iznākumu.

   Pēc spēles skolēni atzina, ka iegūtās zināšanas un prasmes viņi varēs pielietot, apgūstot Latvijas un pasaules vēstures notikumus vēstures stundās, kā arī tas palīdzēs viņiem sagatavoties vēstures eksāmenam mācību gada beigās.

 

Agnese Hildebrante, Tukuma 2. vidusskolas skolotāja