10 Mar 2020
      

   2020. gada 03. martā Tukuma 2. vidusskolas 11. a un 11. b klases skolēni iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros viesojās Mūzikas namā “Daile”, Rīgā un noskatījās mūzikas teātra izrādi “Pavasaris”. Izrādi ir radījusi teātra trupa KVADRIFRONS, iedvesmojoties no vācu dzejnieka un dramaturga Franka Vēdekinda uzrakstītās lugas Pavasara atmoda.

Izrādē ir akcentēti jauniešu sevis meklējumi, ilgas un dziņu raisītais mulsums, nebeidzamo mājasdarbu un kontroldarbu apnikums, strupceļš sarunās ar vecākiem, auguma pārvērtības, tuvošanās, divu ķermeņu magnētisms un pirmās pieredzes sūrums.

 Pēc izrādes noskatīšanās jaunieši pauda savas pārdomas par redzēto un dzirdēto. Lūk, dažas no tām:

 - “Manuprāt, ļoti laba izrāde, jo aktieri šad tad sadarbojas ar skatītājiem. Ļoti interesanti, ka izskatās, ka aktieri visu domā uz vietas, kaut arī tā nav. Jautra, neparasta izrāde, kuru ir vērts redzēt.”

 - “Izrāde bija ļoti pamācoša un lika aizdomāties par vairākām dzīves lietām. Šajā izrādē bija dziļa doma gan par to, kā ir būt pusaudzim, kuram skolā neiet, gan arī par to, cik tomēr no vienas puses smagi būt vienīgajai meitenei puišu kompānijā.”

 - “Manuprāt, ļoti interesanta izrāde, jo patika tas, ka aktieri spēlēja dažādus mūzikas instrumentus un dziesmas roka stilā, kā arī brīvā gaisotne.”

 - “Mūsdienīga jauniešu izrāde. Pacēla tādas tēmas, kuras mūs, jauniešus saista un uztrauc. Jauki, ka šobrīd izrādes uzdrošinās attēlot tādas scēnas, kuras agrāk bija nepieņemamas.”

 - “Ļoti patika. Bija ļoti interesanta izrāde. Kaut kādā ziņā lika pārdomāt savu ikdienu un visu, ko daru vai nedaru. Bija redzamas arī reālas dzīves situācijas.”

 

Agnese Hildebrante, Tukuma 2. vidusskolas skolotāja