14 Mai 2020
      

  15.maijā mūsu skolas 12.klašu skolēniem plānoti Pēdējās mācību stundas svētki. Tajā paredzētas dažādas attālinātas aktivitātes, kuru laikā skolēni kopā ar savām klašu audzinātājām tiešsaistē atskatīsies uz savu kopā pavadīto laiku Tukuma 2.vidusskolā.

  11.klašu skolēni un audzinātājas gatavo uzdevumus, kuros būs jāatmin savi skolotāji pēc viņu bērnības laika fotogrāfijām, jāsaprot, uz kuru no klases biedriem varētu attiekties kāds no sagatavotajiem izteicieniem, un jāiepazīst savi klases biedri iecerēto nākotnes profesiju tērpos. Savukārt skolotāji saviem skolēniem ir sagatavojuši ceļazīmes laikam no pēdējā zvana dienas līdz pirmā eksāmena dienai – tās ir atziņas, ieteikumi un vēlējumi katrai dienai. Tie tiek gatavoti videoformātā, lai skolēniem tos šajā laikā būtu iespējams katru rītu atkārtot.

 Kā jau šādos svētkos ierasts, tiek gatavots arī muzikāls sveiciens un tiešsaistes sarunas ar skolēniem, lai saprastu, kā katram klājas šajā neparastajā laikā un lai cits citam uzdotu jautājumu: “Kā Tev iet? Kā Tev labi iet? Kā tu jūties, draugs?”

 Lasot R.Hāka “Dzīves ceļazīmes”, redzam, ka 15.maijā katrs sev var uzdot jautājmu: Kāds lēmums man būs jāpieņem šodien? “Katrs lēmums PAR kaut ko vienlaikus ir lēmums PRET kaut ko.” (R.Hāks)  Lai kaut ko iegūtu, no kaut kā cita ir jāatsakās. Un šis lēmums ir katra paša ziņā. Lai izdodas pieņemt pārdomātus un nesasteigtus lēmumus!