25 Sep 2020
      

    Š.g. 18. septembrī mums, 12.b klases divām komandām, bija iespēja piedalīties foto orientēšanas pasākumā ar izaicinošiem uzdevumiem pa visu Tukumu – "Tukuma izlūki 2020" jeb Veselības un prāta izaicinājums pilsētvidē.

               Orientēšanās sākās plkst. 10.00, kad mums tika izdalīta karte un lapas ar vairākiem kontrolpunktiem. Mums tiešam bija nepieciešama "ērgļa acs", lai atpazītu pēc mazām bildītēm vietas Tukumā, kuras  ikdienā, pastaigājoties  pa Tukumu, nebijām ievērojuši.

Dienas garumā mums bija jāatrod 35 kontrolpunkti: ap Durbes pili un tās apkārtnē, Tukuma centrā un Tukuma parka teritorijā. Pie katra kontrolpunkta bija jāveic uzdevums: jāuzņem komandas selfijs, jāatbild uz jautājumu vai veiktais uzdevums jāiemūžina video rullīti.

                Šis bija izaicinoši, jo mūsu komanda "Trakie salmiņi" (Rūdols Salmiņš, Linards Uvarovs un Elīna Driķe) izvēlējās šo garo distanci veikt skrienot, nevis staigājot un meklējot punktus, bet komandā ir spēks! Cits citu atbalstot un uzmundrinot, ātri vien pieveicām distanci, atradām visus kontrolpunktus un atbildējām pareizi uz visiem jautājumiem - ieguvām 1.vietu.  Arī otra komanda "NEatkarīgie" (Edgars Bērziņš, Jēkabs Murāns, Emīls Libergs, Markuss Auseklis) veiksmīgi finišēja un ieguva godpilno 2.vietu.

                Pēc pasākuma bijām gandarīti par to, ka izmēģinājām ko jaunu un nenobijāmies. Abas komandas bija patīkami uzlādētas ar enerģiju un pozitīvām domā, jo dienu pavadījām kopā svaigā gaisā un saliedējāmies kā komanda vēl vairāk. Prieks bija arī par iegūtajām balvām, ko bija sarūpējuši pasākuma organizatori no Tukuma novada Multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra.

Elīna Driķe, 12.b klases skolniece

Foto no klases arhīva, Tukuma novada MJIC un Jauniešu Info punkta arhīva Facebook un vairāk informācijas par pasākumu: https://www.facebook.com/Tukumanovadajauniesiem/posts/3575617869164297