25 Sep 2020
      

      Septembris Tukuma novadā jau vairākus gadus tiek izsludināts kā Sporta mēnesis, kurā notiek dažādas sporta aktivitātēs gan skolā, gan novadā. Tajās katru gadu regulāri piedalās arī Tukuma 2.vidusskolas skolēni kopā ar saviem skolotājiem.

      Olimpiskā diena Latvijā jau vairākus gadus pulcē kopā cilvēkus dažādos pasākumos, lai popularizētu sportu un aktīvu dzīvesveidu. Mūsu skolā šī diena parasti aizsākās ar rīta rosmi “Vingrosim kopā!”, kad visi skolēni un skolotāji pulcējās kopīgai vingrošanai pie skolas. Taču šogad, ņemot vērā esošo situāciju, skolēni vingroja klašu telpās, kurās notiek nodarbības. Lai gan 8. – 9.klašu skolēniem tomēr bija iespēja izbaudīt sportisko noskaņu un visiem kopā vingrot skolas zālē, Zemītes ielā. Ar uzmundrinošiem vārdiem par to, cik mūsu ikdienā svarīgas fiziskās aktivitātes, sporta skolotāji Inese un Artis Rudzīši atklāja šo pasākumu, kura moto šogad ir: “Mēs esam sportiņā!”

       Savukārt 6. – 7.klašu skolēnu komanda kopā ar sporta skolotāju Oskaru Mīļo piedalījās dažādās Olimpiskās dienas sporta disciplīnās un komandu kopvērtējumā novada skolu konkurencē izcīnīja 1.vietu. Skolu pārstāvēja šādi skolēni: Ance Začesta, 6.a, Annija Rasnača, 6.b, Kate Kadrija Slavinska, 6.b, Paula Kadaka, 6.c, Rūdolfs Šplīts, 7.a, Kārlis Ķiršakmens, 7.a, Kaspars Sokolovs, 7.b, Paula Nikola Liepa, 7.b, Nauris Krūmiņš, 7.c, Endijs Belouss, 7.c, Mārtiņš Klievēns, 7.c. Paldies viņiem par sportisko azartu un labiem rezultātiem! Uzvarētāju kauss ir mūsu skolā! Tas visiem apskatāms pie ieejas skolā.

         Cildinot sportistus, noteikti jāpiemin mūsu skolas vieglatlēti un viņu lieliskie rezultāti Tukuma, Engures, Jaunpils novada Rudens sacensībās vieglatlētikā, kas notika 15. – 16. septembrī. U-12 vecuma grupā: Kemijai Fedosejevai, 4.a – viena 1.vieta un divas 2.vietas (60 m un 200 m skrējienā un tāllēkšanā, Renāram Zusānam, 4.c – 1.vieta 60 m skrējienā un 2.vieta 200 m skrējienā. U-14 grupā: Paulai Kadakai, 6.c – divas 1.vietas (60 m skrējienā un tāllēkšanā), Katei Kadrijai Slavinskai, 6.b – divas 1.vietas (augstlēkšanā un 60 m barjerskrējienā), Annijai Rasnačai, 6.b – 1.vieta 300 m skrējienā, 2.vieta – augstlēkšanā, Ancei Začestai, 6.a – abas 3.vietas 60 m skrējienā un tāllēkšanā. Visvairāk dalībnieku bija U-16 vecuma grupā: Kristiānai Vegnerei, 8.b – divas 2.vietas (60 m barjerskrējienā un tāllēkšanā), tāpat arī Kristeram Zekundem, 8.a – divas 2.vietas un Adrianam Ziminam, 8.a – divas 1.vietas (abiem - augslēkšanā un tāllēkšanā), Kārlim Ķiršakmenim, 7.a – 1.vieta 100 m skrējienā, 3.vieta tāllēkšanā, Artūram Rūdulim, 8.a – 2.vietas šķēpa mešanā, 5.vieta lodes grūšanā, Rūdolfam Šplītam, 7.a – 3.vieta augstlēkšanā, 4.vieta tāllēkšanā. Paldies trenerim un sporta skolotājam Aldim Čākuram, kā arī sporta skolotājiem Inese Ķirķei un Oskaram Mīļajam par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā gan sporta stundās, gan treniņos!

       Septembra sākumā divdesmit seši 4. – 12. klašu skolēni,  astoņi skolotāji un arī vairāku skolēnu vecāki devās uz Ērgļiem, lai izskrietu kārtējās “Stirnu buka” takas. Šis skrējiens jau vairākus gadus pulcē arī dažāda vecuma mūsu skolas sporta entuziastus. Foto pieejami: https://www.facebook.com/tukuma2.vidusskola/posts/620635221930478 2019. gadā lepojāmies ar iegūto 3. vietu čempionātā taku skrējienos skolu jauniešiem kategorijā “Visvairāk pārstāvētā skola”. Vēl atlicis viens skrējiens 3.oktobrī Milzkalnes pakalnos, tāpēc aicinām esošajiem aktīvajiem skrējējiem pievienoties vēl jaunus dalībniekus un izbaudīt brīvo laiku svaigā gaisā!

       Ceram nezaudēt sportisko degsmi arī turpmāk un gūt arvien labākus gan individuālos, gan komandu sacensību rezultātus! Un pats būtiskākais – atcerēsimies, ka sportiskajām aktivitātēm ir jākļūst par mūsu ikviena ikdienu, jo VESELĀ MIESĀ – VESELS GARS!

Direktora vietniece audzināšanas darbā

Evita Korna-Opincāne