12 Jan 2021
      

   2020./2021. mācību gada I semestrī pamatskolas skolēni aktīvi mācījās veidot uzņēmumus,  izmantojot Junior Achievement Latvia piedāvātās darba lapas un uzdevumus. Skolēni apguva, kā veidot produkta cenas aprēķinu, izvērtēt konkurences iespējas, pilnveidot idejas ar inovatīviem risinājumiem, kā arī veidot reklāmas plakātus.

   6. klašu skolēni ir izveidojuši sešus skolēnu mācību uzņēmumus, bet līdz pilnai uzņēmuma dibināšanai atlicis pavisam maz. Kādai firmai vēl jāaprēķina pašizmaksa un darba alga, lai varētu reģistrēt uzņēmumu.

   Ir firmas, kam darbinieki gaida vecāku vai JAL apstiprinājumu.  Galvenais, ka skolēni paši veic šo reģistrāciju un izvērtē nepieciešamību veidot uzņēmumā pienākumu sadali, reklamēšanās iespējas.

    Pirmajā mācību semestrī vidusskolas vecuma kategorijā izveidots skolēnu mācību uzņēmums SMU GRIEZES, kurš aktīvi darbojas un piedāvā savu produkciju iegādāties arī pircējiem. SMU GRIEZES izcīnīja iespēju piedalīties Junior Achievement Latvia rīkotājā CITS BAZARS ziemā, kas šogad, atšķirībā no citiem gadiem, notika e-vidē, speciāli šim mērķim izveidotā platformā, kurā skolēni bija izveidojuši sava skolēnu mācību uzņēmuma e-bukletu. Tas deva iespēju skolēniem piedāvāt savu produktu plašākam pircēju lokam. Lielākais ieguvums no piedalīšanās e-tirdziņā, bija jaunu digitālo prasmju apgūšana, savu sociālo tīklu kontu veidošana un aktīva uzturēšana, kā arī sevis prezentēšanas prasmju attīstīšana. SMU GRIEZES produkciju var apskatīt un iegādāties šeit: https://www.facebook.com/Skolēnu-mācību-uzņēmums-griezes-106787504604837

 

   Vidusskolēniem, kuri darbojas praktiskās uzņēmējdarbības pulciņā, bija iespēja piedalīties biznesa simulācijas spēles JA TITAN Rīgas reģionālajā čempionātā, kur viņi izmēģināja savus spēkus reālā biznesā – personālo datoru ražošanā un tirdzniecībā, pieņemot uzņēmuma attīstībai nozīmīgus lēmumus un sacenšoties ar citām komandām no Latvijas skolām.

            Turpinām ģenerēt jaunas idejas Latvijas uzņēmējdarbības attīstībai arī II semestrī.

Interešu izglītības skolotājas,

praktiskās uzņēmējdarbības pulciņa vadītājas

Vēsma Kaņepe un Sanda Eglīte