12 Jan 2021
      

   Šajā mācību gadā mūsu skolā ir sākusi darboties Tukuma 2.vidusskolas Award vienība – tā ir interešu izglītības programma jauniešu pašizaugsmei, kura programmas īstenošanas rezultātā dod viņiem iespēju saņemt Edinburgas hercoga starptautisko apbalvojumu jeb The Duke of Edinburg International Award.

    The Duke of Edinburg International Award ir programma, kas darbojas jau vairāk nekā 140 pasaules valstīs. Tā ir uz jauniešu pašizaugsmi, pašdisciplīnu un savu iekšējo izaicinājumu sasniegšanu vērsta neformālās izglītības pieeja, kas palīdz katram jaunietim apjaust savas intereses, noteikt prioritātes, izvērtēt savas zināšanas un prasmes un sasniegt savus izvirzītos mērķus. Award programmas būtība ir jaunieša sacensība pašam ar sevi – jaunieši paši sev izvirza mērķus 3 dažādās jomās: prasmes, fiziskā sagatavotība un brīvprātīgais darbs, kuru sasniegšanai dots konkrēts laiks, savukārt sasniedzot šos mērķus, jāpaveic vēl ceturtais uzdevums – piedzīvojumu ceļojums. Izpildot visus četrus kritērijus, jaunieši tiek apbalvoti ar Edinburgas hercoga starptautisko apbalvojumu bronzas, sudraba vai zelta līmenī.

   Šobrīd visi T2V Award vienības dalībnieki ir uzsākuši programmas mērķu īstenošanu bronzas līmenī. Tas nozīmē, ka viņiem ir 3 mēneši (un 6 mēneši vienai no jomām) katras jomas mērķu sasniegšanai. Katru nedēļu 13 (vai 26) nedēļu garumā jaunietim jāvelta 1 stunda sev izvirzītā mērķa sasniegšanai katrā no jomā: prasmes, fiziskā sagatavotība un brīvprātīgais darbs.

   2020./2021. m.g. Award vienībā pieteikušies astoņi T2V skolēni no 8.-10.klasēm, jo programmā var pieteikties jaunieši no 14 gadu vecuma. Šobrīd jaunieši cenšas apzināt iespējas un mācās noformulēt mērķus katrā no programmas jomām tā, lai tie būtu skaidri un izmērāmi, savukārt savas iknedēļas darbības mērķu sasniegšanai reģistrē Tiešsaistes sasniegumu grāmatā – tā ir aplikācija, kurā jaunieši atzīmē paveiktos uzdevumus. Award vienības vadītāji šajā aplikācijā var sekot līdzi jauniešu progresam ceļā uz individuālo mērķu sasniegšanu un sniegt nepieciešamo atbalstu, iedrošinājumu un motivāciju.

  Mēs ceram, ka skolas Award vienība mudinās jauniešus aktīvi iesaistīties un mācīties caur pašu veidoto pieredzi, nostiprināt un papildināt dažādās izglītības iestādēs iegūtās zināšanas un spēs atbalstīt viņus ceļā uz savu pašizaugsmi un talantu attīstīšanu.

T2V Award vienības vadītājas Arta Locāne-Āboliņa un Sanda Eglīte 

  “Pieteicos šai programmai, jo pēc skolotājas sniegtā apraksta šāda iespēja sevi pilnveidot likās ļoti interesanta. No programmas sagaidu jaunu pieredzi un iespēju pašai plānot savu laiku izvirzīto mērķu sasniegšanai. Šis projekts man līdz šim ir devis iespēju palīdzēt citiem, sniedzis plašāku ieskatu mūzikas pasaulē un pilnveidojis arī citas nākotnē noderīgas prasmes.”

Madara Matisone, 8.a klase

 

Madaras (8.a klase) izvirzītais mērķis brīvprātīgā darba jomā ir nodrošināt suņu pastaigas Tukuma dzīvnieku patversmē.

 

Ketija (8.b klase) fiziskās sagatavotības jomā izvirzījusi sev mērķi doties regulāros skrējienos un uzlabot fizisko sagatavotību, lai pēc 6 mēnešu treniņiem varētu noskriet 8 km garu distanci 1h laikā.