28 Jan 2021
      

   Visiem 10.klašu skolēniem, kā arī 9., 11.-12.klašu interesentu grupai 2021.gada 27.janvārī bija iespēja piedalīties programmas “Dzīvei gatavs” tiešsaistes karjeras attīstības atbalsta pasākumā “Ekskursija IT karjerā”. Nodarbību vadīja uzņēmuma Accenture Latvia SAP konsultantu specializācijas vadītāja Ilze Tiltiņa, kura, iepazīstinot ar sevi minēja, ka viņas ceļš IT jomā ir nejaušs veiksmes stāsts.

                Nodarbības laikā skolēni guva atbildes uz trim jautājumiem:

  • Kādas jau ir un būs IT profesijas?
  • Kādas prasmes jāapgūst darbam IT jomā?
  • Kā nonākt no IT produktu lietotāja līdz radītājam?

   Iepazīstinot ar darbu uzņēmumā, pasākuma vadītāja vienlaikus radīja priekšstatu par to, cik plaša un daudzveidīga ir IT jomā strādājošo profesionāļu specializācija, akcentēja to, ka digitalizācija arvien straujāk skar visas tautsaimniecības nozares, tāpēc pieprasījums pēc IT jomas speciālistiem tikai pieaugs. Tika minēts piemērs, ka, pēc CERTUS pētījuma,  Latvijā katru gadu ir nepieciešami 3000 IT studiju absolventu. Skolēni uzzināja par dažādām jau esošām, kā arī jaunām profesijām, piemēram, mākoņrisinājumu arhitekts, UX dizaineris, kripto detektīvs u.c.

      Runājot par prasmēm, Accenture pārstāve I. Tiltiņa minēja, ka katra no prasmēm kādā jomā ir vairāk nepieciešama, cita mazāk, tomēr īpaši akcentēja, ka būtiskas ir matemātikas prasmes (īpaši loģika), rakstīšana, komunikācija ir ļoti svarīgas, tāpat arī angļu un vācu valodas prasmes. Speciāliste pievērsa uzmanība tam, ka IT jomas speciālistam būtiskas tādas iezīmes kā pārliecība (piemēram, kļūdas jāuztver kā attīstības iespēja), tāpat arī izturība (jo īpaši prāta izturība, lai nepadotos nepārvaramu problēmu priekšā). Viņa izteica interesantu atziņu par to, ka IT speciālistam noder sportistu attīstītā izturība, spēks, noturība – tas, kas trenē ķermeni, trenē arī prātu!

                Un pašā nodarbības noslēgumā IT praktiķe minēja piemērus, kā savas ikdienas nodarbes var pārvērst karjeras iespējās IT jomā. Ilze Tiltiņa aicināja jauniešus izaicināt sevi un sākt darboties IT jomā jau skolas laikā:

  • Patīk spēlēt datorspēles? Iemācies programmēt, lai izdomātu un programmētu savu datorspēli!
  • Patīk pavadīt laiku Instagram, Facebook? Iemācies un izveido savu bilžu apstrādes programmu, savu blogu, bilžu vietni internetā!
  • Patīk Youtube video? Atrodi un skaties video, kas māca ko noderīgu, piemēram, programmēt, iemācīties matemātiku, valodas!

Skaidrs ir tas, ka tehnoloģijas ienāks mūsu dzīvē visās jomās. Būtiski tās izmantot produktīvi, lietderīgi un likt tām darboties savā labā!

Karjeras konsultante Evita Korna-Opincāne

Pieteikties individuālai sarunai par karjeras izvēles jautājumiem vari, uzrakstot vēstuli Teams vai e-pastā This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.