28 Okt 2021
      

   Pārdomas, meklējumi, jautājumi? Kas vieno grāmatas un durvis? Nezināt!? Klātesošs, patiess emociju virpulis paver iespēju nokļūt citā pasaulē. Tā arī mūsu skolas četri 6. klašu skolēni atvēra savas mīļākās grāmatas jeb durvis uz grāmatu pasauli un ķērās pie lasīšanas. Tagad ...Tūlīt ... skanēja balsis … viņi sadzirdēja dzīves dunēšanu, sajūsminājās, smējās, raudāja, atrada grāmatas draugu sevī. Ceļš zem kājām, pavērtās durvis un atzinība, neviltots prieks, smaids un pateicības raksti – Anastasija Skvorcova “Sirsnīgākais” lasījums; Tīna Knostenberga “Dižlasītāja”, Madara Simanoviča “Drosmīgākais” lasījums; Andress Īvs Lauzinieks “Draudzīgākais” lasījums - skolas “Skaļās lasīšanas” konkursā. Silti, patiesi un gandarīti par paveikto ne tikai no balvām, bet arī no sajūtām.

 

   Kur var atrast vairāk dārgumu kā visā pirātu laupījumā dārgumu salā? Šos dārgumus varēja saredzēt un sadzirdēt video materiālos, kurus Tukuma novada “Skaļās lasīšanas” konkursa žūrija ar Tukuma centrālās bibliotēkas starpniecību izvērtēja, un sīvā cīņā Tīna ieguva godpilno 2.vietu. Kā saka pati Tīna “tas tā, lai man ir kur augt”.

   Neprāts mūsos krājas ar jauniem izaicinājumiem, vērtībām, domām, izaugsmi un gribasspēku, tā veidojot lasītprieku, kuru varam dāvāt arī citiem, aicinot apmeklēt “dārgumu salu” grāmatā.

Dana Gaile

Īra Rimoviča