01 Dec 2021
      

  Katru gadu Eiropā notiek Globālās izglītības nedēļa ar dažādiem starptautiskiem pasākumiem, kuru moto - “Šī ir mūsu pasaule, rīkosimies kopā!” (It’s our world. Let’s take action!). Arī mūsu skolas skolēni iesaistījās projektā, lai iegūtu zināšanas par ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem (IAM) un Latvijas attīstības sadarbības politiku, kuras galvenais mērķis ir padarīt pilsētas un apdzīvotas vietas iekļaujošas, drošas, pielāgoties spējīgas un ilgtspējīgas.

  26. novembrī Tukuma 2. vidusskolas 11. klašu skolēni, iesaistoties kampaņā “Mērķē attīstībā!”, apmeklēja TUKKU MAGI objektu, kurā darbojas biedrība “Pasaules Kultūru telpa Tukumā”. Ar šī objekta vēsturi un pašu objektu mūs iepazīstināja biedrības valdes locekle Zane Siliņa. Daudzi skolēni nekad nav apmeklējuši šo vietu, tāpēc uzzināja un ieraudzīja daudz ko jaunu un nezināmu. Piemēram, to, ka ieejas vārti uz TUKKU MAGI vienmēr ir atvērti un jebkurš var ienākt, apsēsties pagalmā un padzert līdzpaņemto tēju vai kafiju. 

  Tomēr galvenais 11. klašu skolēnu uzdevums ir izdarīt secinājumus un izstrādāt konkrētus priekšlikumus, lai šī vieta patiešām taptu par Kultūras telpu jeb vietu ikvienam interesentam. Savus priekšlikumus un idejas, par to, lai TUKKU MAGI “atdzīvotos”, iesniegsim biedrībai “Pasaules Kultūras telpa Tukumā”, kā arī Tukuma novada pašvaldībai.

Ērika Bogataja