28 Feb 2022
      

  Dzejniece Inese Zandere, jautāta par lasīšanas ietekmi uz cilvēku, ir teikusi šādi:" Lasīšana ir veids, kā atmosties, kā sakārtot ap sevi pasauli un atrast tajā pašam sevi". Par to varējām pārliecināties šī gada 22. februārī, kad septiņi 2. klašu skolēni- Alise Hmeļņicka, Olīvija Hildebrante, Reinis Zusāns, Henrijs Karlštrems, Vanesa Jackovska, Endijs Sproģis un Kristofers Mašinskis-pulcējās telpā radošumam un izaugsmei, lai draudzīgā gaisotnē iepazīstinātu viens otru un arī žūriju ar savu izlasīto grāmatu, kas, viņuprāt, ir aizraujoša.

  Skaļajai lasīšanai piemērotā vieta, mazā skatuve, ļāva katram mazajam dalībniekam "pielaikot oratora ādu" un savus klausītājus aizvest neparastos piedzīvojumos ar dažādiem jau pazīstamiem pasaku varoņiem, piemēram, Vinniju Pūku vai gluži nezināmiem-Neganto Niku, Snīpulīti u.c.

  Skolēni uzstājās auditorijas priekšā ar skaidru, skaļu un izteiksmīgu lasījumu. Žūrija atzinīgi novērtēja katru dalībnieku. Labākā lasītāja godu un iespēju piedalīties novada Skaļās lasīšanas konkursā piešķīra Endijam Sproģim.Telpas radošumam un izaugsmei simpātijas balvu ieguva Kristofers Mašinskis.

Īra Rimoviča