19 Mai 2023
      

Ak, mans kaķīt, ak, mans kaķīt,

Ak, mans mazais murrātājiņ!

 

   No 20. marta Tukuma 2. vidusskolas skolēniem un skolotājiem ir iespēja vērot Katrīnas Levānes personālizstādi “SAVĒJIE”. Izstādē apskatāmi glezniecības un grafikas darbi. To sižetiskās kompozīcijās skatāms mīļdzīvnieks – kaķis. Saistībā ar izstādes tematiku 1.-6. klašu skolēniem tika izsludināts radošo darbu konkurss “Kaķis murrātājs”. Konkursā piedalījās 30 skolēni, rakstot gan pasakas, gan dzejoļus, gan stāstus par kaķiem.

   17. maijā notika konkursa “Kaķis murrātājs” apbalvošanas pasākums un tikšanās ar mūsu skolas absolventi un mākslinieci Katrīnu Levāni. Radošāko, sirsnīgāko un aizraujošāko darbu autori – Hanna Meldere (2.a klase), Mariss Tretjakovs (3.b klase), Vanesa Jackovska (3.b klase), Melānija Daukste (4.a klase) saņēma skolas atzinību. Pasākumā šo skolēnu darbus lasīja 8.b klases audzēkņi: Betija Šmite, Valters Lūsēns, Katrīna Plēsuma, Marta Dreiberga. Viktorija Mileika lasīja Paulas Fjodorovas (4.b klase) dzejoli “Mans mazais murrātājiņ!”, kuru par interesantāko atzina pati māksliniece.

   Tikšanās laikā māksliniece Katrīna Levāne iepazīstināja ar sevi, savu radošo darbību, ļāva ieskatīties savā skiču albumā un atbildēja uz skolēnu jautājumiem. Skolēnus interesēja gleznu tapšanas process, krāsu jaukšana, tēlu un citu objektu izvēle gleznās, mākslas darbu izstādīšana ārzemēs, gleznošanas ilgums vienā dienā, krāsu izvēle pašas apģērbā u.c. 

   Īpašs prieks, ka pasākumu apmeklēja viesi - Tukuma Mākslas skolas direktore I. Kalniņa, Tukuma Mākslas muzeja vadītāja I. Klestrova, Tukuma muzeja direktores vietniece zinātniskajā darbā S. Silava un Tukuma Tēlotājmākslas studijas dalībnieki.

   Paldies T2V skolotājām par skolēnu motivēšanu iesaistīties konkursā un rakstīt radošos darbus. Pateicamies arī visiem skolēniem par dalību konkursā.