29 Sep 2023
      

 

 Jaunā mācību gada otrajā nedēļā, 15. septembrī, programmas “Latvijas Skolas soma ietvaros” Tukuma 2. vidusskolas 8.a klases skolēni devās uz lauku sētu “Bisnieki” - rakstnieka Ernesta Birznieka - Upīša “Pastariņa muzeju”, kur iepazina gan tautas rakstnieka spilgtākos stāstus, gan 19. gadsimta lauku bērnu, puišu un meitu darbus, darbarīkus un arī rotaļas. 
   Katrs skolēns varēja izmēģināt graudu maļamās smagās akmens dzirnavas. Kamēr viens mala, pārējie skandēja dziesmas. Interesanti darbi jauniešus gaidīja virtuvē: katrs pielika savu roku, lai sakultu sviestu no īsta lauku krējuma un sagatavotu ganu maizītes cepšanai.

Muzeja vadītāja izstāstīja par saulgriežu tradīcijām, un tikai retais varēja atbildēt uz āķīgajiem jautājumiem par seno laiku dzīvesveidu. Kad darbi bija apdarīti, sekoja rotaļas un tika noskaidroti attapīgākie, veiklākie un ātrākie komandu dalībnieki. Atpūtas brīdī pie ugunskura tika baudītas pašu gatavotās ganu maizītes ar pašu kulto sviestiņu. Kas var būt gardāks par pašu gatavotiem lauku labumiem!  
Paldies muzeja vadītājai Sanitai Ratniecei par izglītojošo un interesanto nodarbību!

8.a klases audzinātāja Sarma Skujiņa