Š.g. 8.aprīlī mūsu skolas 12.klašu skolēniem bija iespēja virtuāli paciemoties dzejnieka Imanta Ziedoņa mājā “Dzirnakmeņi”. Tā bija tiešsaistes nodarbība, kuru organizēja “Ziedoņa klase” un kura tika finansēta programmas “Latvijas Skolas soma” ietvaros.

   Nodarbības laikā skolēni padziļināja zināšanas literatūrā un kulturoloģijā, kā arī uzzināja faktus, kas varētu noderēt Latvijas vēstures apguvē.

   Nodarbībai skolēniem bija rūpīgi jāsagatavojas – jāveic “Ziedoņa klases” uzdotais mājas darbs. Kas tad bija jādara un kāpēc? Lai šo nodarbību piedzīvotu, skolēni pirms tās tika aicināti iepazīties ar Imanta Ziedoņa vasarnīcu “Dzirnakmeņi”, kur pašlaik atrodas dzejnieka muzejs, noskatoties 2015. gadā izveidoto dokumentālo filmu “Imants Ziedonis. “Dzirnakmeņi”.”, kas vēsta par Imanta Ziedoņa vasaras māju Murjāņos, par dzejnieka attiecībām ar dabu, izlaušanos un ceļu. Tajā atainots viņa «epifānijas ar niedru jumtu» celtniecības stāsts, notikumi “Dzirnakmeņos”, ko rīkoja viņš pats, kā arī dabas un jaunrades mijiedarbība Murjāņos.

   Aizritējis gads, kopš sadzīvojam ar dažādiem ierobežojumiem, kurus uzliek notiekošais pasaulē. Mums nācies pārplānot vairākkārtīgi savu tik ierasto dienas kārtību, lai skološanās ziņā iegūtu katra no tajā iesaistītajām pusēm, kā skolēns, tā arī skolotājs.

   Šī gada 23. martā 5. abc klases skolēni pirmo reizi Latvijas Skolas somas pasākumu apmeklēja virtuāli, ieskatoties 20. gs. grāmatas tapšanas vēsturē. Skolēni devās virtuālajā ceļojumā uz Ventspils muzeju, kas piedāvāja iepazīties ar rakstnieka, dzejnieka, dramaturga Herberta Dorbes (1894 - 1983) grāmatas “Aina ar brālīti meklē cālīti” (1973) tapšanas gaitu, savukārt fragmentu no grāmatas lasīja dziedātājs, mūziķis Intars Busulis.

   Mēs – Tukuma 2. vidusskolas 12. klašu jaunieši 15. oktobrī devāmies uz filmu parku “Cinevilla”, jo skolas dzīve nav saistīta tikai ar sēdēšanu skolas solā un mācīšanos! Neskatoties uz ne tik labvēlīgajiem laikapstākļiem, izmantojām iespēju programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros piedalīties alternatīvajā mācību stundā  “Nameja gredzens”. Laikapstākļi mūs nelutināja, bet mēs neesam no cukura, tāpēc lietus mums nebija šķērslis!

   Pirmajā aktivitātē mums bija iespēja iejusties aktiera lomā - super jautra vadītāja pavadībā katrs filmēja kādu jautru kadru un pēc tam, tos  visus  saliekot kopā, sanāca filma. Manuprāt, tā bija lieliska iespēja mums katram parādīt savus talantus aktiera meistarībā un kopā to visu iemūžināt diskā, lai varētu kādā salidojumā atcerēties vidusskolas laika notikumus.

 

 2020. gada 16. oktobrī Tukuma 2. vidusskolas 3.a, 3.b un 3.c klašu skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros piedalījās muzejpedagoģiskajā nodarbībā “Mammadaba” Jaunmoku pilī, lai caur praktisku darbošanos izzinātu meža valstību, tās iemītniekus un iepazītu kultūrvēsturisko objektu – Jaunmoku pili un tās vēsturi.

   Nodarbības laikā skolēni iepazina Jaunmoku pili un nozīmīgākos notikumus tās pastāvēšanas laikā. Viņi apskatīja pils lielāko lepnumu – unikālo 20.gs. sākumā izgatavoto podiņu krāni, kas darināta no 130 podiņiem ar uzgleznotiem 50 dažādiem Rīgas un Jūrmalas skatiem. Programma tika papildināta ar aizraujošiem uzdevumiem par dabas zinātnēm, vēsturi un matemātiku gan pils telpās, gan Meža muzejā.

   Skolēni iepazinās ar izstādi “Mammadaba”. Viņi noklausījās gida stāstījumu par Latvijas mežos un pļavās mītošajiem dzīvniekiem, putniem un augiem. Iepazīstot ekosistēmas, viņi varēja arī ieklausīties skaņās, ko izdveš dzīvnieki un putni. Uzzināja interesantus faktus par augiem dabā interaktīvos materiālos, apskatīja dzīvnieku, putnu izbāzeņus un viņu kažokādas. Muzejpedagoģijas nodarbības laikā skolēni, sadarbojoties grupās un izmantojot interaktīvās planšetes, veica dažādus uzdevumus saistītus ar dzirdēto un redzēto. Viņi atpazina dzīvnieku, putnu mazuļu nosaukumus, un pēc taustes un attēliem savienoja dzīvnieku kažokādas ar to īpašniekiem.

 

   2020.gada 14.oktobrī 8.b, 9.b un 9.c klašu skolēni  devās uz Tērveti, lai projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros piedalītos muzejpedagoģiskajā nodarbībā un paplašinātu redzesloku par Latvijas vēsturi 12.gs. un arheoloģiskajos izrakumos iegūtajām dzelzs laikmeta zemgaļu rotām, bruņojumu, saimniecības un sadzīves priekšmetiem.

 

 

 2020. gada 8. oktobrī Tukuma 2. vidusskolas  6.b klases skolēni projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja Rīgas Motormuzeju. Skolēni iepazinās ar auto industrijas vēsturi, apskatīja daudzveidīgo senās automašīnas kolekciju, retro auto, izdzīvoja vēstures notikumus, vizinoties padomju laika autobusiņā, komunicējot telefona būdiņā ar nezināmo stāstītāju. Skolēni iepazinās arī ar auto-moto sporta vēsturi, izdzīvoja sacīkšu garu improvizētā braucienā ar dižo” Sudraba bultu”.