Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 2021. gada 10. maijā Tukuma 2.vidusskolas 8. klašu skolēniem attālinātā mācību procesa laikā tika dota iespēja noskatīties un noklausīties video nodarbību par džezu.

  Nodarbības sākumā komponists Kristaps Vanadziņš un saksofonists, džeza pasniedzējs Deniss Paškevičs skolēnus iepazīstināja ar slavenākajām džeza mūzikas ierakstu kompānijām un pasaules spožākajiem džezmeņiem. Mūziķi pastāstīja, kā džezs nonācis līdz Latvijai. Iespējams, ka šīs nodarbības ierakstīšana koncertzālē “Lielais Dzintars” nav nejaušība, jo Liepāja bija pirmā pilsēta Latvijā, kuras laikrakstos jau 1918. gadā tika publicēti raksti par džezu.

  Vai jūs ticat brīnumiem? Mēs, Tukuma 2. vidusskolas 5. abc un 6. b klases skolēni, ticam, jo pēc burvju mākslinieces Daces Pecolli meistarklases, katrs protam uzburt trīs lidojošas sardelītes.

  Mācību gada izskaņā - 2021. gada 27. maijā Tukuma 2. vidusskolas 7. un 9. klašu skolēnus projekta “Latvijas Skolas somas” ietvaros grupa “Santehniķi” aicināja uz digitāli muzikālu sarunu "Kā no nekā radīt mūziku". Šī nodarbība uz mūzikas izpildījumu un jaunrades procesu aicina palūkoties radoši.

  Nodarbības laikā skolēni tika iepazīstināti ar savdabīgu mūzikas instrumentu – trubafons, tā sastāvdaļām un skanējumu, gan ar dueta dalībnieku pieredzi. Tika atskaņoti daudzveidīgi skaņdarbi no pasaules klasikas līdz mūsdienu hītiem. Varēja saklausīt melodiju no filmas “Karību jūras pirāti”, latviešu tautasdziesmas “Sudmaliņas”, “Seši mazi bundzinieki” un slavenās rokgrupas AC/DC skaņdarbu.

  Neskatoties uz to, ka 2. semestrī mācību process notiek attālināti, 2021. gada 26. aprīlī, 10. un 12. maijā 1. – 4. klašu skolēni piedalījās tiešsaistes nodarbībā “No trokšņa līdz skaņdarbam” kopā ar Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķiem. Skolēni mūzikas stundās iegūtās zināšanas, prasmes un iemaņas pielietoja praktiski, radot tautasdziesmai pavadījumu ar dažādiem sadzīvē izmantojamiem priekšmetiem. Viņi iepazinās ar profesionāliem mūziķiem un simfoniskā orķestra instrumentiem, to  skanējumu.

   Š.g. 8.aprīlī mūsu skolas 12.klašu skolēniem bija iespēja virtuāli paciemoties dzejnieka Imanta Ziedoņa mājā “Dzirnakmeņi”. Tā bija tiešsaistes nodarbība, kuru organizēja “Ziedoņa klase” un kura tika finansēta programmas “Latvijas Skolas soma” ietvaros.

   Nodarbības laikā skolēni padziļināja zināšanas literatūrā un kulturoloģijā, kā arī uzzināja faktus, kas varētu noderēt Latvijas vēstures apguvē.

   Nodarbībai skolēniem bija rūpīgi jāsagatavojas – jāveic “Ziedoņa klases” uzdotais mājas darbs. Kas tad bija jādara un kāpēc? Lai šo nodarbību piedzīvotu, skolēni pirms tās tika aicināti iepazīties ar Imanta Ziedoņa vasarnīcu “Dzirnakmeņi”, kur pašlaik atrodas dzejnieka muzejs, noskatoties 2015. gadā izveidoto dokumentālo filmu “Imants Ziedonis. “Dzirnakmeņi”.”, kas vēsta par Imanta Ziedoņa vasaras māju Murjāņos, par dzejnieka attiecībām ar dabu, izlaušanos un ceļu. Tajā atainots viņa «epifānijas ar niedru jumtu» celtniecības stāsts, notikumi “Dzirnakmeņos”, ko rīkoja viņš pats, kā arī dabas un jaunrades mijiedarbība Murjāņos.

   Aizritējis gads, kopš sadzīvojam ar dažādiem ierobežojumiem, kurus uzliek notiekošais pasaulē. Mums nācies pārplānot vairākkārtīgi savu tik ierasto dienas kārtību, lai skološanās ziņā iegūtu katra no tajā iesaistītajām pusēm, kā skolēns, tā arī skolotājs.

   Šī gada 23. martā 5. abc klases skolēni pirmo reizi Latvijas Skolas somas pasākumu apmeklēja virtuāli, ieskatoties 20. gs. grāmatas tapšanas vēsturē. Skolēni devās virtuālajā ceļojumā uz Ventspils muzeju, kas piedāvāja iepazīties ar rakstnieka, dzejnieka, dramaturga Herberta Dorbes (1894 - 1983) grāmatas “Aina ar brālīti meklē cālīti” (1973) tapšanas gaitu, savukārt fragmentu no grāmatas lasīja dziedātājs, mūziķis Intars Busulis.