Kas tur rībina

Pa istabiņu?

Ķekatas dancin

Sav kumeliņu

  Šoreiz tie nebija ķekatu bērni, bet gan mūsu skolas sesto un divpadsmito klašu skolēni, kuri, gaidot Ziemassvētkus,  projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros, piedalījās muzikālajā nodarbībā "Ritma un skaņu pasaulē" un kopā ar perkusiju pavēlniekiem  Maiju Sējāni - Īli un Nilu Īli rībināja gan džambas, gan vargānus, gan bongo, gan marakasus.

   Novembris ir gada tumšākais mēnesis, kuru gaišāku dara katram latvietim nozīmīga svētku diena – Latvijas valsts proklamēšana.

   2021.gada 15. un 16. novembrī Tukuma 2. vidusskolā  notika  programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros muzejpedagoģiska tiešsaistes programma “Mana Latvija”. 1. – 3. klašu skolēniem tika dota unikāla iespēja valsts svētku nedēļas laikā piedzīvot tikšanos ar Latvijas Nacionālā vēstures muzeja lektori. Viņi, uzklausot muzejpedagoga stāstījumu, guva priekšstatu par Latvijas valsts tapšanas apstākļiem un norisi, iepazīstot tādus jēdzienus kā – teritorija, iedzīvotāji, valsts, valoda, simboli, armija, robežas, valsts apbalvojums. Sākumskolas skolēni guva priekšstatu un izpratni par kara ordeņiem, kurus mūsdienās pasniedz cilvēkiem par īpašiem nopelniem.

  Patriotiskās un svinīgās noskaņās aizvadīta valsts svētku nedēļa.  

  Par godu 11.novembrim, kad atzīmējām Lāčplēša dienu, Tukuma 2. vidusskolas 4. un 5. klašu skolēni noskatījās dziedātājas Rūtas Dūdumas - Ķirses un komponista Jāņa Ķirša radītu audiovizuālu koncertlekciju “Lāčplēša dienā”, kura tapusi kultūrizglītojošās programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros. Skolēniem tā bija ļoti laba iespēja caur dziesmām un stāstiem izzināt Latvijas vēstures notikumus Brīvības cīņās. Programma deva iespēju atcerēties un godināt visus tos, kuri cīnījušies par neatkarīgu Latvijas valsti.

  Ar iedzelteniem bērziem un košiem mārtiņrožu ceriem ir atnācis rudens. Piekritīsiet, ka ir kaut kas intriģējošs rudens pelēcī, miglā, krāsainajos lietussargos, lapu čaukstoņā, pat gumijas zābakos. Tas ir pūkaino čību, kamīnā sprakstošās malkas, kabatā paslēptā laimes kastaņa, tā sakot, pārmaiņu un krāsu laiks. Šo īpašo noskaņu Tukuma 2. vidusskolas 7., 9., 10. un 11. klašu skolēni varēja izdzīvot muzikālā un izglītojošā nodarbībā “Ritma un skaņu pasaulē”. Kopīgā instrumentu saspēlē, praktiski darbojoties, iepazina dažādus perkusiju instrumentus no visas pasaules, kā arī guva pirmās iemaņas ritma spēlē.

  Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 2021. gada 10. maijā Tukuma 2.vidusskolas 8. klašu skolēniem attālinātā mācību procesa laikā tika dota iespēja noskatīties un noklausīties video nodarbību par džezu.

  Nodarbības sākumā komponists Kristaps Vanadziņš un saksofonists, džeza pasniedzējs Deniss Paškevičs skolēnus iepazīstināja ar slavenākajām džeza mūzikas ierakstu kompānijām un pasaules spožākajiem džezmeņiem. Mūziķi pastāstīja, kā džezs nonācis līdz Latvijai. Iespējams, ka šīs nodarbības ierakstīšana koncertzālē “Lielais Dzintars” nav nejaušība, jo Liepāja bija pirmā pilsēta Latvijā, kuras laikrakstos jau 1918. gadā tika publicēti raksti par džezu.

  Vai jūs ticat brīnumiem? Mēs, Tukuma 2. vidusskolas 5. abc un 6. b klases skolēni, ticam, jo pēc burvju mākslinieces Daces Pecolli meistarklases, katrs protam uzburt trīs lidojošas sardelītes.