2020. gada 5. oktobrī Tukuma 2. vidusskolas 2. a, 2.b un 2. c klases devās uz Tērvetes dabas parku, lai piedalītos Latvijas valsts mežu vides izglītības organizētajā mācību nodarbībā „Izzini mežu” ar mērķi pilnveidot savas zināšanas par Latvijas dabu, mežiem un dzīvniekiem, iepazīt dažādus Latvijas mežos sastopamos kokus, dzīvniekus un to dzīvesveidu. Nodarbība bija īpaša, jo tā bija pati pirmā un ļoti gaidīta. Bērni bija ieinteresēti un ar nepacietību gaidīja šo dienu.

Īpašu prieku bērniem radīja tas, ka uz nodarbību „Izzini mežu” viņus aizveda ar Tērvetes dabas parka vilcieniņu. Jau vilcieniņā skolēni varēja vērot Tērvetes dabas parka rudens krāšņumu. Daļa bērnu Tērvetes dabas parku apmeklēja pirmo reizi, gūstot jaunu pieredzi un zināšanas par mežu.

“Zaļās klases” pieturā mūs sagaidīja skolotājas. Klases tika sadalītas vairākās grupās, katrai grupai bija sava skolotāja. Visas nodarbības garumā bērni aktīvi sadarbojās ar skolotāju, parādot savu iepriekš iegūto pieredzi un zināšanas no dabas zinību stundām skolā. Skolēniem bija iespēja nodarbībā apmeklēt vairākas pieturas, kurās viņi pilnveidoja savas zināšanas par mežu.

Bērni ar lielu interesi klausījās skolotājas stāstījumā par sēnēm, kokiem, dzīvniekiem. Nodarbību padarīja interesantu tas, ka bija iespēja apskatīt īstas sēnes, dzīvnieku izbāzeņus, dzīvnieku kažokādas, žokļus, koku sēklas, čiekurus. Nodarbības beigās skolēniem tika uzdoti kontroles jautājumi, lai pārbaudītu, cik uzmanīgi viņi ir klausījušies. Skolotājas bija priecīgas par bērnu zināšanām. Noslēgumā katrs skolēns saņēma balviņas.

Skolēni izteica vēlmi apmeklēt vēlreiz Tērvetes dabas parku.

Šī nodarbība ir lielisks veids, kā ne tikai iegūt jaunas zināšanas un nostiprināt jau esošās mūsdienīgā veidā, bet arī klases saliedēšanai un sevis izzināšanai. Ļoti noderīgs pasākums.

 

Tukuma 2. vidusskolas 2. a, 2.b un 2. c klases audzinātājas –

E. Skvorcova, A. Zeltiņa, L. Muča