2020.gada 6.oktobra rītā Tukuma 2. vidusskolas 7.c klases skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās uz Baltijā lielāko, daudzveidīgāko un tehnoloģiski modernāko muzeju - Rīgas Motormuzeju, lai paplašinātu redzesloku par Latvijas vēsturi un  radītu izpratni par autorūpniecības nozares attīstības vēsturi Latvijā un pasaulē.

   Skolēni tika iepazīstināti ar spēkratu vēsturi, mašīnbūvi, atgādinot un pastāstot arī par nozīmīgiem vēstures notikumiem. Īpaši patika Latvijā būvētā rallija mašīna, jo to savās atsauksmēs pieminējuši visi skolēni, tas nozīmē, ka viņi ir lepni par savu Latviju. 

Puiši gan ieteica Rīgas Motormuzejam iegādāties arī kādu jaudīgu sporta auto, tad būtu vēl interesantāk. Lai gan neviens no skolēniem nekad uz kāzām nebija braucis ar autobusu, viņiem tas patika.

 

   Līdztekus autobūves vēstures un satiksmes drošības tematiem Rīgas Motormuzejā skolēniem bija iespēja caur eksperimentiem un interesantiem piemēriem apgūt fizikas tematiku, piedaloties tehniski radošajā darbnīcā “Vēja enerģija”. Veidojot vēja ģeneratoru, skolēni tika rosināti loģiski un analītiski domāt, tika attīstītas sadarbības un klausīšanās prasmes. Pozitīvi tika novērtēts sacensību gars, jo tika veikti mērījumi, tos pierakstot un noskaidrojot uzvarētājus.

   Paldies par doto iespēju apmeklēt šo interesanto muzeju!

 

7.c klases audzinātāja Egita Antone