2020. gada 8.oktobrī Tukuma 2. vidusskolas 11.b klases skolēni projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja izglītojošu spēli “Izlūku gaitās”. Caur personīgo pieredzi un dalību lomu spēlē interaktīvi izglītojošā veidā iepazina latviešu strēlnieku gaitas un cīņas Ķemeru purvos, īpaši uzsverot latviešu strēlnieku  - izlūku darbību.

   Skolēnu uzdevums bija iepazīties ar latviešu strēlnieku bataljonu izveidi un cīņu norisi, kā arī Pirmā pasaules kara ekipējumu. Tas ļāva skolēniem ceļot laikā un atgriezties 100 gadus senā pagātnē.

   Jau pašā sākumā, ievērojot diezgan stingru disciplīnu, 11.b klases audzēkņi pildīja dažādus spēka uzdevumus. Varēja pielaikot vēsturiskos formas tērpus. Katram bija iespēja izmēģināt arī autentisku ieroci. Komandas darbā nācās uzsliet un nomaskēt telti. Jau nakts melnumā, sadaloties divās komandās, jaunieši devās mežā, lai veidotu slēpņus, izveidotu aizsargpozīcijas un dotos izlūkos. Noslēgumā visiem bija iespēja sasildīties pie ugunskura un siltas zāļu tējas, lai iegūtu atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem par strēlnieku dzīvi un izklaidēm.

   Atskatoties uz mežā piedzīvoto, skolēni pozitīvi novērtēja to, kā aktivitātes tika novadītas. Nodarbība šķita interesanta un saistoša. Vairāk uzzināja par Pirmo pasaules karu, pārbaudīja savu fizisko sagatavotību un ļoti patika, ka pasākums notika tumsā.

   11.b klases skolēni saka lielu paldies par noorganizēto pasākumu.

 

Tukuma 2. vidusskolas skolotāja Inga Kokina