2020. gada 16. oktobrī Tukuma 2. vidusskolas 3.a, 3.b un 3.c klašu skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros piedalījās muzejpedagoģiskajā nodarbībā “Mammadaba” Jaunmoku pilī, lai caur praktisku darbošanos izzinātu meža valstību, tās iemītniekus un iepazītu kultūrvēsturisko objektu – Jaunmoku pili un tās vēsturi.

   Nodarbības laikā skolēni iepazina Jaunmoku pili un nozīmīgākos notikumus tās pastāvēšanas laikā. Viņi apskatīja pils lielāko lepnumu – unikālo 20.gs. sākumā izgatavoto podiņu krāni, kas darināta no 130 podiņiem ar uzgleznotiem 50 dažādiem Rīgas un Jūrmalas skatiem. Programma tika papildināta ar aizraujošiem uzdevumiem par dabas zinātnēm, vēsturi un matemātiku gan pils telpās, gan Meža muzejā.

   Skolēni iepazinās ar izstādi “Mammadaba”. Viņi noklausījās gida stāstījumu par Latvijas mežos un pļavās mītošajiem dzīvniekiem, putniem un augiem. Iepazīstot ekosistēmas, viņi varēja arī ieklausīties skaņās, ko izdveš dzīvnieki un putni. Uzzināja interesantus faktus par augiem dabā interaktīvos materiālos, apskatīja dzīvnieku, putnu izbāzeņus un viņu kažokādas. Muzejpedagoģijas nodarbības laikā skolēni, sadarbojoties grupās un izmantojot interaktīvās planšetes, veica dažādus uzdevumus saistītus ar dzirdēto un redzēto. Viņi atpazina dzīvnieku, putnu mazuļu nosaukumus, un pēc taustes un attēliem savienoja dzīvnieku kažokādas ar to īpašniekiem.

   Skolēni priecājās par iespēju uzkāpt aptuveni 20 metru augstajā pils tornī, no kura pavērās plašs skats uz Jaunmoku apkārtni. Kāpšana tornī bija bailīga, taču saistoša, jo tajā bija izvietotas ekspozīcijas par medību tēmām.

Pēc nodarbības skolēni atzina, ka viesošanās Jaunmoku pilī bija izzinoša, interesanta un aizraujoša. Redzētais, dzirdētais un piedzīvotais noderēs turpmākajā mācību procesā. 

Paldies par vērtīgo muzejpedagoģisko nodarbību!

 

Tukuma 2. vidusskolas skolotājas Aiga Blumberga – Ķimene, Ilze Bulaha.