Patriotiskās un svinīgās noskaņās aizvadīta valsts svētku nedēļa.  

  Par godu 11.novembrim, kad atzīmējām Lāčplēša dienu, Tukuma 2. vidusskolas 4. un 5. klašu skolēni noskatījās dziedātājas Rūtas Dūdumas - Ķirses un komponista Jāņa Ķirša radītu audiovizuālu koncertlekciju “Lāčplēša dienā”, kura tapusi kultūrizglītojošās programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros. Skolēniem tā bija ļoti laba iespēja caur dziesmām un stāstiem izzināt Latvijas vēstures notikumus Brīvības cīņās. Programma deva iespēju atcerēties un godināt visus tos, kuri cīnījušies par neatkarīgu Latvijas valsti.

  Lāčplēsis ir simbolisks latviešu tēls. Tas simbolizē tautas diženumu, bet viņa varonība - cilvēka drošsirdību, aizstāvot dzimteni no iebrucējiem. Un kultūras - mūzikas klātbūtne vēsturisko procesu kontekstā ir ļoti būtiska, tādēļ arī programmā skanēja fragmenti no Zigmara Liepiņa rokoperas “Lāčplēsis”, mūzika no kino filmām: "Rīgas sargi", "Baiga vasara", "Nameja gredzens", "Vella kalpi", kā arī citu latviešu komponistu radītās patriotiskās dziesmas. Skolēni uzzināja, ka patriotiskās dziesmas vēsturiskos brīžos ir palīdzējušas Latvijas valsts karogam plīvot lepnāk un sadzirdēt tautas ilgas pēc brīvības.

  Koncertlekcijas muzikālo vēstījumu papildināja vēsturiski fotouzņēmumi, video fragmenti, kā arī skolēniem sagatavota darba lapa, kuru viņi pildīja pēc koncertlekcijas noskatīšanās.

  Iegūtās zināšanās skolēni varēs pielietot mūzikas stundās, apgūstot tēmu par patriotisko mūziku.

Liels paldies mūziķiem par sagatavoto materiālu!

Skolotāja Rudīte Peipa un Ilze Bulaha